Więcej niż my

"Wyobraź sobie, że znajdujesz kogoś, od kogo dosłownie nie możesz oderwać rąk.
- No, Keyla, jakoś dziwnie łatwo mi sobie to wyobrazić.
- To teraz pomyśl sobie, że po dwudziestu latach nadal się tak czujesz."
Tytuł: "Więcej niż my"
Autor: Jay McLean
Wydawnictwo: Kobiece
Liczba stron: 304

 Myślała, że wszystko stracone, ale stało się inaczej.


Wspaniały chłopak, wierni przyjaciele i bal maturalny, na który Mikayla tak długo czekała. Wszystko miało wyglądać jak z bajki. Jednak lawinę złych zdarzeń zapoczątkowało zalanie pięknej sukni dziewczyny.W przeciągu kilku godzin jej chłopak okazał się zdradziecki, przyjaciółka okrutną egoistką a bal maturalny największym koszmarem.Jednak w całej tej dziwnej sytuacji, Mikayla znajduje swoją przystań, swoje światełko w ciemnym tunelu, które pozwala przetrwać jej najbliższe dni wypełnione bólem. Jake, który przypadkiem stał się świadkiem jej osobistej tragedii okazał się jedyną osobą, która udzieliła wsparcia dziewczynie. Mimo tak trudnej sytuacji Mikayla jak i Jake nie potrafią odłożyć swoich uczuć i już od początku wyczuwalna jest między nimi więź, które z każdym dniem przybiera na sile.


Czy jednak Mikayla jest gotowa na miłość po takich przeżyciach?


Książka na początku bardzo mocno mnie zaciekawiła, tragedia, którą opisuje autorka jest drastyczna i wstrząsająca. Trudno sobie wyobrazić, co tak młoda osoba musi czuć i przeżywać w obliczu rodzinnej tragedii. Dlatego z wielką ciekawością czytałam dalej i dalej… Niestety w połowie książka traci na wartości. Tragiczne wątki bohaterki odstawione zostały na boczny tor a akcja zaczęła kręcić się wokół relacji Mikayli i Jake. A szczerze mówiąc wokół seksu. Scen takich niestety było od groma, ciągle to samo. Nie jestem zwolenniczką aż tak dokładnych i szerokich opisów scen erotycznych, dlatego działało to na niekorzyść książki.
Gdy przetrwałam już te rozległe opisy na koniec książki znów zaczęło się coś dziać. Sama autorka przyprawiła mnie o wytrzeszcz oczu. Zaskoczenie, jakie mi zafundowała jak dla mnie było trochę przesadzone, co nie zmienia faktu, że było dobrym zagraniem względem czytelnika. Warto było przeczytać do końca!


 
Podsumowując książka w ogólnej ocenie nie jest zła. Mam do niej kilka, „ale” jak również znajduje się w niej kilka plusów, co więcej są w niej nawet momenty, w których można się wzruszyć. Najbardziej żałuje, że autorka nie weszła bardziej w psychikę młodej dziewczyny, która doświadcza tak traumatycznych przeżyć. Może w kolejnych tomach tej serii znajdzie się więcej miejsca na przeżycia wewnętrzne bohaterów.


Za egzemplarz dziękuję

11 komentarzy:

 1. Wszyscy sobie chwalą i jestem pewna, że też przy niej przepadnę, ale musi jeszcze chwilę poczekać :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. W przyszłości na pewno po nią sięgnę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie przeczytam tę książkę. :)
  http://hiddenxguns.blogspot.com/ - zapraszam do siebie. xx

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten tytuł mnie bardzo kusi, naczytałam się wiele pozytywnych recenzji na jego temat i chyba w końcu sama się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta ilość scen erotycznych trochę zniechęca, też nie jestem zwolenniczką skupiania się wokół seksu.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo chcę przeczytać tę książkę. Od premiery mam na nią chrapkę, mimo różnych opinii :)

  sunreads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeden z moich ukochanych romansów. Wiem, że nie jest to książka idealna, ale mam do niej jakiś tam sentyment i nie potrafię jej nie lubić.

  weronikarecenzuje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Podoba mi się u Ciebie na blogu i jeśli nie zapodzieję adresu będe zaglądać częściej :)
  Odnośnie samej książki, to nie mój gatunek, dlatego podziękuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam różne opinie na temat tej książki i sama już nie wiem, ale chyba muszę ją przeczytać, żeby samej się przekonać i ocenić :)

  Pozdrawiam,
  fantastic-chapter.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Chyba przejadła mi się ostatnio ta tematyka książek, bo aktualnie średnio mam na nią chęć.

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad.
Pod komentarzem możesz zostawić link do swojego bloga- na pewno zajrzę :)

Copyright © 2014 Grovebooks , Blogger