Bomba

"Nikt nie jest czarnym charakterem we własnej historii" - George R.R. Martin. Dziś swoją premierę ma książka pt. "Bomba" wydawnictwa YA! Pora, więc opowiedzieć wam o swojej opinii na jej temat.W książce historia opisywana jest przez szóstkę uczniów liceum, którzy w pewnym momencie spotykają się w dramatycznych okolicznościach. W trakcie czytania poznajemy córkę kongresmena, muzułmanina, sierotę, kapitana drużyny futbolowej, dziewczynę z nadwagą oraz geja. Podczas wybuchów bomb podłożonych w szkole bohaterowie są jednymi z uwięzionych w niej ludzi. Za wszelką cenę starają się przetrwać a także wydostać z płonącego budynku. Po pewnym czasie okazuje się, że ładunki podłożyło jedno z nich.

 


W książce przede wszystkim poruszony jest problem akceptacji. Jak można się domyślać wszyscy bohaterowie mają w sobie coś odmiennego. Nadwaga, orientacja, pochodzenie itp. Każdemu z nich z tych względów było ciężko w liceum. Motyw podłożenia bomby w szkole jest przedstawiony w bardzo ciekawy sposób. Może w Polsce nie jest to aż tak powszechne, ale w innych krajach takie sytuacje zdarzają się coraz częściej.
Jeśli chodzi o styl autorki jest on bardzo przyjemny i lekki, książkę czyta się bardzo szybko, lecz mimo ciekawej fabuły książka nie wciągnęła tak, iż nie chciałam jej odłożyć choćby na chwilę. Bohaterowie przedstawiani są w bardzo poprawny sposób, jednak nie mogłam się zidentyfikować z żadnym z nich. Może spowodowane było to tym, iż problemy, które ich dotykały na szczęście nigdy nie dotknęły mnie. Podczas czytania niektóre rozdziały kończą się tajemniczo przez to w pewnym momencie o podkładanie ładunków wybuchowych podejrzewałam ich wszystkich a za chwilę nikogo.
Podsumowując książka podobała mi się, akcja byłą szybka i zaskakująca a fabuła bardzo ciekawa. Mimo braku dużego zachwytu pozycją polecam przeczytać, myślę, że nie będziecie żałować.

"Koniec i bomba, a kto czytał ten trąba!"Za egzemplarz dziękuję: 

18 komentarzy:

 1. Jeszcze się zastanowię. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę że chętnie przeczytam te książkę :) pozdrawiam :) www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam propozycję, ale zrezygnowałam z powodu nadmiaru obowiązków. Trochę żałuję, więc kiedyś ją nadrobię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. W końcu się wezmę za te pozycję. Lubię książki wydawnictwa YA!.
  Także obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również lubię książki tego wydawnictwa :)

   Usuń
 5. Słyszałam o tej książce i będę miała ją na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka bardzo w moim klimacie :) Zapisuję sobie tytuł :D
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Powiem Ci, że w momencie, kiedy (około) zaczął się szał na tę książkę, to byłam na etapie pakowania na szybko swoich rzeczy w akademiku, bo zaraz przewidywana była ewakuacja ze względu na mail o podłożeniu materiałów wybuchowych na terenie uniwersytetu. Na szczęście to była nieprawda, ale mnie strasznie śmieszy, jak idealnie wpasowała się ta książka w czas :)
  Słyszałam o niej najróżniejsze opinie, dlatego nie wiem, czy czytać ją, czy nie. Choć Twoja opinia bardzo mnie zachęca i jednak jest to dość trudny i ważny temat, więc wydaje mi się, że z samego tego względu powinnam się z nią zapoznać :)

  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na lustrzana nadzieja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również jakiś czas temu byłam przykładem takiego zbiegu okoliczności :) Często na bookstagramie widziałam książkę "Wylecz PCOS" gdzie kilka dni później właśnie taka była moja diagnoza.
   A jeśli chodzi o "Bomba" to warto! :)

   Usuń
 8. W sumie to ciekawe wpleść te ustalone schematycznie postacie, definiowane przez ich wygląd czy wiarę, w miejscu, gdzie ma wybuchnąć bomba. Intrygujące! Chętnie bym ją przeczytała.

  http://demoniczne-ksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi ciekawie. Mogłabym dać tej książce szansę. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Może warto dać jej szansę? :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad.
Pod komentarzem możesz zostawić link do swojego bloga- na pewno zajrzę :)

Copyright © 2014 Grovebooks , Blogger