Czekałam na Ciebie

Polska książka o polskim życiu Pauliny oraz Igora. Jest to chyba pierwsza książka, która podczas czytania nie dała mi zapomnieć o polskich realiach. Przyjemna, ale przewidywalna obyczajówka.
Książka opowiada o życiu w pojedynkę Pauliny. Ma ona opiekuńczych rodziców a także wspaniałą przyjaciółkę jednak u jej boku brak kochanego mężczyzny. Pewnego dnia na progu redakcji, w której pracuje bohaterka pojawia się Igor, który w czasach szkolnych był skrywaną miłością Pauliny.Brzmi przewidywalnie?I właśnie trochę tak jest. Akcja książki dzieje się wokół tych dwojga. Próby zbliżenia się, skrywane tajemnice, nadal licealne podchody a także brak szczerej rozmowy namieszają w życiu tej dwójki.


Jeśli chodzi o styl autorki to jest poprawny i całkiem przyjemny, ale niektóre dialogi są mocno polski. Książkę czytało się bardzo szybko, co dla mnie jest dużym plusem no i to zakończenie… Oczywiście je przewidziałam, ale aż tak mocnego końca z brakiem, jakiego kogokolwiek zakończenia się nie spodziewałam, po czym okazało się, że będzie kolejna część.

I tak jestem jej ciekawa, przeczytam ją zapewne bardzo szybko a także bardzo chętnie przekonam się czy styl autorki może, choć trochę się poprawił.Dziękuję  

8 komentarzy:

 1. Mnie książka podobała się bardzo i już nie mogę doczekać się lektury drugiej części. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Czeka na półce, niedługo się za nią wezmę :)
  www.whothatgirl.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przepadam za polskimi książkami i tej nie mam w planach, ale okładka jest cudowna :D

  weronikarecenzuje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem mam podobnie ale ta bardzo mnie wciągnęła, nie jest to nic wspaniałego ale całkiem przyjmnie się czytało :)

   Usuń
 4. Czytałam, nawet napisałam już recenzje tej książki, ale nadal czeka w kolejce do publikacji 😉. Ogólnie zgadzam się z Twoją opinią.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, teraz tylko opublikować i zabierać się za kolejną część :)

   Usuń

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad.
Pod komentarzem możesz zostawić link do swojego bloga- na pewno zajrzę :)

Copyright © 2014 Grovebooks , Blogger