To Tutaj


"W wygniecionych ciuchach, z torbą u stóp czaje się pod drzewami, osłonięty częściowo samochodem w kolorze żółci wątrobowej. Moje serce potyka się i tryka w piersi, jakby chciało wywinąć orła."
Tytuł: To Tutaj
Autor: Maggie O'Farrell
Wydawnictwo: Sonia Draga
Liczba stron: 472


Obyczajówka którą czyta się niezobowiązująco „To tutaj”.W książce poznajemy historię Daniela Sullivan, który ma dość poplątany życiorys. Obecnie mieszka on w Irlandii natomiast jego dzieci przebywają w Kalifornii, których nigdy nie widuje. Claudette, czyli żona bohatera upozorowała swoje zniknięcie i odnalazła spokój na irlandzkiej farmie. Życie ich obojga zostaje zakłócone, gdy Daniel dowiaduje się o pewnej kobiecie, z którą stracił kontakt dwadzieścia lat wcześniej. Odkrycie to miesza w jego życie uczuciowym a także sprawdzi potęgę małżeńskiej miłości.Opis tej książki na początku bardzo mnie zaciekawił jednak muszę powiedzieć, że książkę czytało mi się ciężko. Styl autorki nie do końca mi odpowiadał, bardziej odpowiadają mi książki pisane w lekkim mogę nawet powiedzieć, że zwykłym stylu. W książce także jest bardzo mało dialogów, co również działa na niekorzyść pozycji w moim mniemaniu. Autorka głównie skupia się na opisywaniu losów, przemyśleń oraz zachowań bohaterów.
Jeśli chodzi o bohaterów to byli oni na pewno bardzo oryginalni a zarazem bardzo realistyczni. Dzięki nim jest dużo momentów, w których możemy się uśmiechnąć a nawet śmiać. Zaskoczył mnie także fakt, że w powieści jest sporo obrazków za sprawą katalogu aukcyjnego wprowadzonego do książki.


Książka ta mnie osobiście nie zachwyciła, ale może wam akurat przypadnie do gustu. Jeśli lubicie obyczajowe historie z nutą humory, warto spróbować.


  

Za egzemplarz dziękuję2 komentarze:

  1. Jeśli Ty się zawiodłaś, ja sobie ją odpuszczę.:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Hmm, jakoś szczególnie mnie nie ciągnie, mimo tego, że lubię cięższy język, a serce rwie mi się do opisów, ale to chyba po prostu nie moja tematyka :)

    mrs-cholera.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad.
Pod komentarzem możesz zostawić link do swojego bloga- na pewno zajrzę :)

Copyright © 2014 Grovebooks , Blogger