Falling fast

Książka, która najpierw zachwyciła mnie swoją okładką a później treścią. 
Bianca Iosivoni to autorka znana i zachwalana przez swoją poprzednia serię pt. „First” ja jednak twórczość tej autorki zaczęłam pozycją „Falling Fast” i również mogę ją wam polecić!Książka opowiada o losach Hailee, która wyrusza w podróż swoim samochodem w poszukiwaniu odwagi.  Po drodze odwiedza grób swojego przyjaciela i poznaje jego przyjaciół a w tym Chasea. Gdy nieplanowany pobyt w miasteczku się przedłuża a między nią i Chasem powstaje wieź wszystko może się jeszcze zmienić.

Książka porusza bardzo ważne tematy, o których wam tutaj nie powiem, bo właśnie przed tym ostrzega sama autorka wraz z wydawnictwem.  Ja na szczęście nie wiedziałam o książce dużo, nie zajrzałam z ciekawości na ostatnie strony i zakończenie naprawdę mnie zaskoczyło. Po przeczytaniu już całej powieści zaczęłam na pewne rzeczy patrzeć z innej strony i układać zdarzenia, słowa w całość. Podczas czytania wiele razy zastanawiałam się, w jakim kierunku zmierza książka, co takiego się w niej stanie będąc już praktycznie na jej końcu i dopiero po ostatnich słowach otworzyły mi się oczy.Styl autorki jest bardzo dobry, przez co książkę czyta się szybko i płynnie. Jedyne zastrzeżenie mogę mieć do szybkości akcji... jak dla mnie toczy się ona wolno za wolno, ale myślę, że w dużej mierze, dlatego że kolejny tom jest już w przygotowaniu.

Myślę, że to świetna książka, w której ja znalazłam to, czego oczekiwałam, przygodę, miłość, żałobę oraz nadzieję. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom!


Dziękuję

11 komentarzy:

 1. Pierwotnie obawiałam się tej książki, bo wcześniej Iosivoni nie za bardzo mnie zadowoliła swoim stylem oraz oferowanymi historiami. Jednak ta powieść na wielu polach powaliła mnie na łopatki. Jestem zachwycona i czekam na więcej! Na koniec miałam łzy w oczach, a serce waliło mi młotem. Dobrze, że kontynuacja będzie jeszcze w tym roku.

  www.kulturalnameduza.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak co prawda chciałabym mięć kontynuacje już przy sobie ale listopad nie jest jeszcze taki zły :)

   Usuń
 2. Przeczytałam całą serię First tej autorki. Myślę, że po tą również sięgnę w swoim czasie. Cieszę się, że jesteś z niej zadowolona.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja serii First niestety nie czytałam ale może jeszcze nadrobię :)

   Usuń
 3. Mam w planach przeczytać tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! Oby spodobała się tak jak mi albo jeszcze bardziej! :)

   Usuń
 4. Lektura jeszcze przede mną, ale po Twojej recenzji czuję się naprawdę zaintrygowana :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książki wprawdzie nie mam w planach, ale fajnie, że mogłam się u Ciebie dowiedzieć czego można się po niej spodziewać, gdybym jednak kiedyś zdecydowała się na lekturę :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad.
Pod komentarzem możesz zostawić link do swojego bloga- na pewno zajrzę :)

Copyright © 2014 Grovebooks , Blogger